21 Şubat Perşembe 2019 / 16 Cemaziye'l-Ahir 1440

Yemen’de Arabistan’a destek gösterisi

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy ver)
Loading...
yemende-arabistana-destek-gosterisi-1427368226-0351-5514218c26956_5514218d49465.jpg

Yemen‘in Taiz kentinde, Suudi Arabistan‘ın öncülüğündeki ülkelerin, Ensarullah Hareketi’ne (Husiler) yönelik başlattığı ”Kararlılık fırtınası” operasyonuna destek gösterisi düzenlendi.

Cemal Caddesi’nde toplanan ve Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in fotoğraflarını taşıyan kalabalık bir grup, Valilik binasına kadar yürüdü. Husilerin, bölgedeki varlığını protesto eden eylemciler, Suudi Arabistan lehine sloganlar attı.

Suudi Arabistan’ın öncülüğündeki Arap ülkeleri, Yemen’de başkent Sana ve çevresindeki bazı şehirleri kontrol altına almasının ardından Aden’e yaklaşan Husilere yönelik gece hava operasyonu başlatmıştı. Operasyona Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Bahreyn, Ürdün, Sudan, Kuveyt, Mısır ve Fas hava kuvvetlerinin destek verdiği bildirilmişti.

Suudi Arabistan makamlarından yapılan açıklamada, operasyonda birçok askeri unsurun etkisiz hale getirildiği, Sana’da ed-Deylemi Askeri Üssü, İhtiyat Komutanlığı ve Rayme Humeyd komutanlıklarının hedef alındığı ve bu üslerdeki hava savunma sistemlerinin, uçaksavar bataryalarının ve 4 savaş jetinin etkisiz hale getirildiği kaydedilmişti.

Kaynak : AA

Bu yazıyı paylaşın.

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 2005-2018 www.islamiyet.gen.tr All rights reserved.
Bu sitede yer alan bilgileri kaynak göstererek yayımlayabilirsiniz.
Yukarı