Namaz Duaları

Sübhaneke Duası

—::: OKUNUŞU :::—
Sübhânekellâhümme ve bi hamdik ve tebârekesmük ve teâlâ ceddük (ve celle senâük *) ve lâ ilâhe ğayrük.
—::: ANLAMI :::—
Allah’ım! Sen eksik sıfatlardan pak ve uzaksın. Seni daima böyle tenzih eder ve överim. Senin adın mübarektir. Varlığın her şeyden üstündür. Senden başka ilah yoktur.
* Sübhâneke, cenaze namazında parantez içindeki “Ve celle senâük” cümlesi ile beraber okunur
—::: DÛAYI DİNLE :::—

Dinle 1. Sübhaneke Duası

İlgili Makaleler

41 Yorum

  1. odevimde yaralandım ben yatmadan önce okuyunuz tavsiye ederim allahın iiiiiiliği ustunuze olsun

  2. aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

  3. Arkadaşlar dualar sadece sınava girerken okiyalım işe yarar şeklindeki mantık çok yanlış du aların her müslümanın bilmesi lazım çükü her birey erkek olsun kız olsun namaz kılması lazım yaş:erkek 15)kız 12yaşında namaza başlamsı lazım aksi halde borclu gidersiniz, gidersiniz Ahirete ilk sorgu namazdan namazın cevavabını, sorgu meleklerine verirseniz gerisi kolaylaşır Peygamber efendimiz (SAS)Bukonuda hadisivar din ile alakalı konuşurkendikkat etmeklazım işi gırkıra döken dinle dalka geçmek adamı küfre sokar islamdiniden çikarır. benden söylemsi gerisi size kalmış ALLAHA Amanet olun…………..

  4. Haluk Aygül Beyefendi,dersine iyi çalışmamış.İslamıda,Osmanlıyı da ve Mustafa Kemali de iyi tanıyamamış.Resmi ideolojinin yazdığı/yazdırdığı tarihe aldanmış,araştırma yapmamış,hakikatleri öğrenme derdine düşmemiş ve dolaysıyla alda nanlardan olmuş.

  5. Duaları ezberleyip okumak güzel çok güzel ama ne anlama geldiğini bilmeden veya okurken okuyup geçmek yerine gönülden anlamını bilerek okuyunca hissiyat da içine katılmış olur kalben gönülden okumuş oluruz ve tam manası ile tamamlamış oluruz duamızı.

  6. Ben de KURAN KURSUna gidiyorum ve kardeşimin bu sureyi ezberlemesi gerekiyordu ALLAH sizden razı olsun.

  7. arkadaşlar ramazanı şerifiniz mübarek olsun bu mübarek günlerin cümle islam aleminin bütün insanlığın kurtuluşuna hayırlarına cenabı mevlam vesile etsin inşallah değerli din kardeşlerim bu konular çok hassasdır bilgisi olmayan kardeşlerimiz fetva vermeye kalkarsa allah korusun cehenneme yuvarlanır gider bilmediğimiz konuları hiç karıştırmayalım.tekrasrdan hayırlı ramazanlar

  8. Selamun aleyküm
    Bir doktor arkadaş bana darda kaldığında bu duayı 3 defa oku ferah olursun dedi ve bir gün geldi çok dara düştüm nasıl oldu nasıl bitti anlamadım bir kuş misali işlerim halloldu yarın bir işim daha var rabbim Yanımda olacak biliyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu