21 Nisan Pazar 2019 / 16 Şaban 1440

Kunut Duaları

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oy, ortalama: 4,00 5)
Loading...


—::: OKUNUŞU :::—
Allâhümme innâ nesteînüke ve nestağfirüke ve nestehdîk. Ve nü’minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsnî aleykel-hayra küllehû neşkürüke ve lâ nekfürüke ve nahleu ve netrükü men yefcürük.
Allâhümme iyyâke na’büdü ve leke nüsallî ve nescüdü ve ileyke nes’â ve nahfidü nercû rahmeteke ve nahşâ azâbeke inne azâbeke bilküffâri mülhık.
—::: ANLAMI :::—
Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile öğeriz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkar etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkar eden ve sana karşı geleni bırakırız.
Allahım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kafirlere ve inançsızlara ulaşır.
—::: DÛAYI DİNLE :::—

Dinle 1. Kunut Duaları

Dinle 2. Kunut Duaları

Bu yazıyı paylaşın.

PinIt

2 yorum “Kunut Duaları”

 1. Damlaa__ dedi ki:

  Siteyi daha yeni gördüm.Arfatta vakfe yapmak ne demektir diye bakıyordum bu siteye tıkladım ancak şimdi bu siteninun harika olduğu anladım.Farklı şeylere bakıyorum

 2. ceren dedi ki:

  Merhaba ben Ceren.Bu siteyi tüm arkadaşlarıma tavsiye ederim.Neredeyse tüm namaz surelerini ben bu siteden öğrendim.Annem ve babamın işi olduğundan beni çalıştıramadılar.Ama olsun namazımı kılıyorum,Kur-an okuyorum.Çok mutluyum :).Allah hepimize bu dünyada ve ahirette iyilik versin.Bu siteyi kuranada teşekkürlerimi sunuyorum.Size bir kaç tavsiyem var.Bu tavsiyeler dua veya sure ezberlerken işinizi kolaylaştıracak.

  1.Hepimiz azda olsa bir şarkıyı ezberlemişizdir.Ya radyodan ya televizyondan yada bilgisayardan dinleyerek ezberledik.Sureleri veya duaları ezberlerken ise ezberleyeceğimiz duayı veya sureyi bir kağıda yazalım.Mesela Fil suresini ezberleyeceksiniz.Fil suresini bir kağıda yazarak sesli olarak dinleyin.Ayrıca kağıttan da kontrol edin.Ezberlemeniz kolaylaşır.

  2.Ezberleyeceğiniz bir metin veya herhangi bir şey varsa onu cümle cümle ezberleyin.Hepisini bir anda ezberlemeye çalışmayın.

  Size verdiğim tavsiyeleri uygulayabilirsiniz.Bu siteyi çok sevdim.Çok işime yarıyor.Ayrıca sizlere de teşekkür ediyorum.Sizin yorumlarınızı okuyarak bende geliştim hepinizi çok seviyorum 🙂

  Son olarak Din sınavı veya sözlüsü olan arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 2005-2018 www.islamiyet.gen.tr All rights reserved.
Bu sitede yer alan bilgileri kaynak göstererek yayımlayabilirsiniz.
Yukarı