İslami Haberler

İsrail malına boykot

İsrail’in Gazze’ye yönelik katliamı Türk iş dünyasının da sert tepkisine neden oldu. Tüketici Hakları Derneği, tüketicilere İsrail mallarını satın almama ve boykot etme çağrısında bulundu. MÜSİAD’ın kurucuları arasında yer aldığı ve genel sekretaryasını yürüttüğü Uluslararası İş Forumu (IBF) İsrail’i kınarken, İslam dünyası ve bu saldırılara karşı suskunluğunu bozmayan dünya ülkelerine çağrıda bulunuldu. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Masum Gazze halkına, çoluk çocuk, genç yaşlı ayırt etmeden gerçekleşen saldırılar maalesef yüreğimizi burkuyor. Başta BM olmak üzere tüm dünya ülkelerini devam eden saldırıların durdurulabilmesi için göreve çağırıyoruz” dedi. İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu, İsrail’in Gazze’ye karadan saldırısına ilişkin, “İsrail’in yeniden başlayan insanlık dışı saldırılarını kınıyor, Gazze’ye uygulanan ekonomik ambargonun derhal kaldırılmasını istiyoruz” açıklamasını yaptı.

İSO Başkanı Erdal Bahçıvan da “Ortadoğu’nun bir türlü çözülemeyen en önemli sorunu olan Filistin’de orantısız güç kullanımının yarattığı yeni bir insanlık dramı yaşanmaktadır.
Bu dramın, gelecek kuşakları da düşünerek bölge ve insanlık barışını daha fazla tehlikeye atmadan, ateşkes sağlanarak biran önce son bulmasını arzu ediyoruz” diye konuştu.
TÜRMOB Başkanı Nail Sanlı, İsrail’in sadece Gazze’yi değil, dünya barışını da tehdit ettiğini belirterek, tüm dünyanın harekete geçerek, İsrail’e “dur” demesini beklediklerini bildirdi.

 

AHABER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu