İslami Haberler

Başbakan Erdoğan: “Yeni bir haçlı ittifakıyla karşı karşıyayız”

Başbakan Erdoğan Bursa’da partisinini mitinginde halka hitap etti.

 

 

– Gazi Mustafa Kemal’den beri bu ülkede cumhurbaşkanlığı seçimleri her zaman sorunlu oldu. Kardeşlerim 2007’de bu CHP halkın cumhurbaşkanı seçmesine karşı çıktı, halk anlamaz, halkın aklı buna yetmez dediler. Ama biz ne dedik halk basiret sahibidir, halk kendi cumhurbaşkanını seçecek. Şimdi dün halk bu işten anlamaz diyen CHP hangi yüzle halktan oy isteyecek. Ama ben diyorumki CHP’ye oy veren kardeşlerim size böyle davrananlara 10 Ağustos’ta bunlara cevap vermeye hazır mıyız?

CHP ne diyordu; ‘eşi başörtülü bir cumhurbaşkanının resepsiyonuna gitmeyiz’ diyordu. SayınGül, Cumhurbaşkanı oldu ne yaptılar  Tıpış tıpış gittiler, aynı masada gelip oturdular. 12Haziran seçimlerinin ardından ‘Meclis’e gelmeyeceğiz’ dediler. Ne oldu  Tıpış tıpış geldiler. Ben ne dedim, ‘gelecekler, göreceksiniz’ dedim. ‘Yemin etmeyeceğiz’ dediler, tıpış tıpış yeminlerini de ettiler. Bunlarda dürüstlük yok, bunlarda yalan çok. MHP Genel Başkanı da eğer hala o koltukta oturuyor olursa, hiç merak etmeyin sözünü yutacak, tıpış tıpış gelecek.”

PARALEL BİR ADAY

Günlerce hesap yaptılar, şekiller çizdiler, üçgenler, çatılar çizdiler. Ortaya çıka çıka paralelbir aday çıktı, sabah akşam Pensilvanya’ya, Pensilvanya’daki ihanet şebekesine selam çakıyor. Millete değil, Pensilvanya’ya yaranmaya çalışıyor.

SEÇMENİNİ KOYUN YERİNE KOYUYOR

Bu CHP genel müdürünün geçen yıllarda rahmetli Savaş Ay ile yaptığı ropörtajı izledinizdeğil mi? Yav bu genel müdür birde sırıtıyor. Bunlara güven olmaz. Şimdi çıkmış tıpış tıpış sandığa gideceksiniz diyor. Kendi seçmenini koyun yerine koyuyor. Ben inanıyorum ki CHP’li, MHP’li kardeşlerim bunlara gereken cevabı vercektir.

Kardeşlerim Bursa 2007’deki halk oylamasında bize yüzde 67 ile destek verdi. 10 Ağustos’ta sandıklarda en yüksek şekilde oyları patlatmasını bekliyoruz. Karşımda iki tane aday var bunların bu ülkede esamesi nedir? Ne emekleri var? Bunlar IMF’ye borçlandılar biz geldik ve bu borcu sıfırladık şimdi de onlara 5 milyar dolar borç veriyoruz.

YENİ BİR HAÇLI İTTİFAKIYLA KARŞI KARŞIYAYIZ

Terör devleti İsrail, Gazze’de masum insanları acımasızca vurmaya devam ediyor. Ortadoğu’daki bu katliama dünya suskun davranıyor. İstiyorlarki biz de konuşmayalım biz de susalım ama herkes susar biz susmayız. Bakıyorsunuz çıkıyor biri diyorki İsrail savunma hakkını kullanıyor. Bu nasıl bir savunma hakkı ki İsrail’den kimse ölmüyor ama Gazze’de 240’ı aşkın kişi ölüyor. Bunlar samimi değil bunlar doğru değil, açıkça söylüyorum, yeni bir haçlı ittifakıyla karşı karşıyayız.

MALEZYA UÇAĞI RUSYA TARAFINDAN VURULDU

Ukrayna hava sahasında Malezya uçağı maalesef Rusya tarafından füzeyle vurularak indirildi. Uçaktaki yolcuların yaklaşık 160 tanesi Hollandalı. Bakınız, Hollanda’dan Malezya’ya gidecek ve bu uçak Ukrayna sahasında vuruluyor. Bu nasıl bir yaklaşımdır, bu nasıl bir anlayıştır, Hani dünya barışı için koşacaktık, Hani dünya barışına çalışacaktık?

CHP genel müdürü bugüne kadar çıkıp Filistin için tek bir cesur cümle kurabildi mi? Bu cumhurbaşkanı adayına bakıyorsunuz adamlar sadece ortada top çeviriyor. Biz bu adamı İslam işbirliği teşkilatından biliyoruz. Şimdi bu adam bayramdan sonra sesini yükseltecekmiş, arkadaşlarım gereken cevabı ona ozaman vercektir.

Kaynak: Haber7

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu