İslami Haberler

Kral Selman: Kimse güvenliğimizle oynayamaz

Selman bin Abdülaziz Al-Suud, kral oluşunun ardından dün akşam Al-Yamama Sarayı’nda ilk kez Suudi vatandaşlara hitap etti.

“KİMSE GÜVENLİĞİMİZLE OYNAYAMAZ”

Güvenliğin büyük bir nimet olduğunu ve vatandaşın refaha kavuşmasının temeli olduğunu söyleyen Kral, “Suudi Arabistan’ın bütün vatandaşları ve bölgeleri eşit, aralarında hiçbir fark yok. Ülkemizde her vatandaş ve değerli ülkemizin her bölgesi ilgim ve himayem dahilindedir. Bir vatandaşın diğerinden bir bölgenin diğer bölgeden farkı yoktur. Kimsenin güvenliğimiz ve istikrarımızla oynamasına müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.

“VATANDAŞLARIN HAKLARI EŞİT”

Anlaşmazlık ve ayrımcılık sebeplerine karşı ısrarla duracaklarını belirten Suudi Kralı, birliğe zarar verecek her türlü girişimi engelleyeceklerini ve bütün vatandaşların hak ve yükümlülüklerde eşit olduğunu ifade etti. Bu gayretleri gerçekleştirmede ise basına büyük sorumluluğun düştüğünü vurgulayan Kral Selman, yetkililere seslenerek vatandaşların işlerinde kolaylık sağlamalarını istedi. Bunun için devletin kontrol mekanizmalarına gerekli talimatları verdiklerini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu