16 Şubat Cumartesi 2019 / 11 Cemaziye'l-Ahir 1440

Obama’dan Ramazan Bayramı mesajı

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy ver)
Loading...

Obama'dan Ramazan Bayramı mesajı

Obama’nın “Tartışmasız en büyük müttefikimiz” dediği İsrail, Ramazan ayı dinlemeden 20 gün içinde Gazze’de 1000 kişiyi katletmişken ABD Başkanı Obama tüm müslümanlara “Huzurlu ve neşeli bir bayram” temennisinde bulundu.

ABD Başkanı Barack Obama, ABD ve dünya genelindeki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladı.

“EN SICAK DİLEKLERİMİZİ İLETİYORUZ”

Obama, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “ABD ve dünya genelindeki Müslümanlar Ramazan Bayramı’nı kutlarken, ben ve (eşim) Michelle, onlara ve ailelerine en sıcak dileklerimizi iletiyoruz” ifadesini kullandı.

“RAMAZAN YÜKÜMLÜLÜKLERİ PEKİŞTİRİR”

Ramazan ayının oruç, derin düşünme, ruhani yenilenme ve yoksullara yardım zamanı olduğunu belirten Obama, “Ramazan Bayramı, ramazan ayının tamamlanması anlamına gelirken, aynı zamanda da insanlık olarak bizi birleştiren ortak değerleri anmakta ve tüm dinlere mensup insanların, yoksulluk, çatışmalar ve hastalıklardan etkilenenler başta olmak üzere birbirlerine karşı yükümlülüklerini pekiştirmektedir”değerlendirmesinde bulundu.

“HUZUR VE NEŞE İÇİNDE..”

Obama, mesajında şunları kaydetti: “ABD’de de Ramazan Bayramı, ülkemizin dokusunu inşa etmede ve demokrasimizi güçlendirmede Müslüman Amerikalıların sayısız başarıları ve katkılarını bize hatırlatıyor. Bu nedenle de hem burada hem dünya genelinde, tüm dinlere mensup insanların refaha erişim haklarını koruma ve geliştirmede onların yanında yer alıyoruz. Yönetimim adına, ABD ve dünya genelindeki Müslümanlara bayramlarını huzur ve neşe içinde kutlamalarını diliyoruz. Ramazan Bayramınız mübarek olsun.”

ENSONHABER

 

Bu yazıyı paylaşın.

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 2005-2018 www.islamiyet.gen.tr All rights reserved.
Bu sitede yer alan bilgileri kaynak göstererek yayımlayabilirsiniz.
Yukarı