İslami Haberler

Ankara’da İsrail Büyükelçisi’nin önünde Gazze Eylemi

Çankaya İlçesi protokol yolu üzerindeki İsrail Büyükelçiliği konutu önünde toplanan yaklaşık bin kişi, sloganlar atarak İsrail’e lanet yağdırdı, tekbirler eşliğinde ise konutu taş yağmuruna tuttu.

TAŞLAMAYA MÜDAHALE EDİLMEDİ

Atılan taşlar nedeniyle konutun camları kırıldı. Konutun çevresinde güvenlik önlemi alan çok sayıda çevik kuvvet ekibi, sadece konutun bahçesine girişe izin vermedi. Protestocu grubun konutu taşlamasına müdahale etmedi.

İSRAİL BÜYÜKELÇİSİ’NİN KONUTUNA TAŞ YAĞMURU

 

ALKIŞLARLA FİLİSTİN BAYRAĞI ASILDI

Bir kişi ise bahçe duvarına çıkarak buraya alkışlar arasında Filistin bayrağı astı.

EZAN OKUNDU

Bir kişi ise sabah ezanını okudu. Ezan sesi, çevik kuvvet minibüsünün hoparlörüne de yansıdı. Ardından kalabalık, konut önünde Filistinli bir gencin imamlığında sabah namazı kıldı.

LEVENT’TE İSRAİL KONSOLOSLUĞU ÖNÜNDE EYLEM

İsrail’in dün akşam saatlerinde başlattığı kara operasyonunu protesto etmek için binlerce vatandaş Levent’te bulunan İsrail Konsolosluğu önünde toplandı. Sloganlar atarak Gazze’deki operasyonu protesto eden vatandaşlar İsrail bayrağı yakıp duruma tepki gösterdi.

İSRAİL BÜYÜKELÇİLİĞİ ÖNÜNDE EYLEM

BASIN AÇIKLAMASININ ARDINDAN DAĞILMADILAR

Basın açıklamalarının ardından polisin bütün uyarılarına rağmen konsolosluk önünden ayrılmayan grupla çevik kuvvet arasında arbede yaşandı. Yaşan arbedenin büyümesi üzerine çevik kuvvet gruba tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Çevik Kuvvet ekiplerinin konsolosluk önünde aldığı güvenlik önlemleri sürüyor.

ENSONHABER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu