İslami Haberler

Başbakan Erdoğan’ın Ordu ilindeki konuşması

Başbakan Erdoğan Ordu’da, İsrail’e yaptığı eleştirilere tepki gösteren ABD’ye sert mesajlar gönderdi. “Amerikalıların bazıları, ‘Sayın Başbakan niye Hitler ile böyle bir benzetme yapıyor’ diyor. Size ne, size ne… Sen Amerikasın, Hitler’den sana ne, ne alakan var Bu insanlar öldürülecek, sen koskoca Amerika adaleti arayacağın yerde, kalkacaksın hala ‘İsrail’in savunma hakkı’ var. Ne savunması, orantısız güç kullanıyor. Adaleti olmayan bir dünya için söylüyor Orhan Baba, batsın bu dünya diye.” dedi.

İşte Başbakan’ın açıklamalarından satırbaşları:

CHP İÇİNDEN ADAY ÇIKARAMADI

“Çankaya milletindir, milletin olacak. Biz milletimizden yüzde 51’den çok daha güçlü bir destek bekliyoruz. CHP içinden bir tane cumhurbaşkanı adayı bulamadılar mı? Bu vasıflar sende yok mu? Yok, ben buyum diyor. MHP de cumhurbaşkanı adayı çıkaramadı. Bunlar talimatı seçmenden, teşkilattan almaz, başka odaklardan alırlar.

10 Ağustos’ta CHP ve MHP bir kez daha ağır yenilgi alacak. Ama yüzsüzlük yapıp bu sefer o koltukta oturamayacak. 10 Ağustos’ta Yeni Türkiye kuruluyor, muhalefet de kendini yenilemek zorunda. Türk bayrağını kongerisinde asamayanların bu Parlamento’da ne işi var Bu Parlemento Türkiye Cumhuriyeti’nin Parlamentosu. Beyler rahatsız olmuşlar, sağda solda verip veriştiriyorlarmış, kesenizde ne varsa söyleyin. Bu millet hiçbir zaman sizi affetmez. Bizim millet anlayışımızı, bizim bayrak anlayışımızı, kimsin sen sorgulamaya kalkıyorsun.

BAYRAK İNDİREN BEDELİNİ AĞIR ÖDER

Bayrak direklerine tırmananlar vardı, şimdi direklerden iniyorlar mı İniyorlar. Devam ederlerse, inmeye devam edecekler. Bunun bedelini ağır öderler.

İSRAİL TERÖRÜ

Terör devleti İsrail, bir kez daha Gazze’ye saldırdı, bir kez daha masum çocukları, plajda oynayan çocukları vurdu. Masum kadınları, insanları katletmeye başladı. Bunların gözü o kadar dönmüş ki bir İsrail kadın milletvekili çıktı, ‘bütün Filistinli anneler ölmeli’ dedi. Sen ne biçim kadınsın. Kadın hakları derneklerinden ses çıkıyor mu Çıkmadı, niye çıkmıyor, çünkü aynı zihniyetin mensupları bunlar. Bunlar analığa da karşı olanlar.

ABD’YE GAZZE TEPKİSİ

Amerikalıların bazıları, ‘Sayın Başbakan niye Hitler ile böyle bir benzetme yapıyor’ diyor. Size ne, size ne… Sen Amerikasın, Hitler’den sana ne, ne alakan var Bu insanlar öldürülecek, sen koskoca Amerika adaleti arayacağın yerde, kalkacaksın hala ‘İsrail’in savunma hakkı’ var. Ne savunması, orantısız güç kullanıyor.

Müslüman kadının karnına ateş et, bir kurşun ile iki can diye tişört yaptırmışlar. Bunların insanlıktan nasibi yok, bu adiliktir, bu alçaklıktır, bu namussuzluktur. İnsanlık adına nefret ediyorum, lanet ediyorum.

TÜRKİYE’DEKİ MUSEVİLER BU ÜLKENİN VATANDAŞI

Ben vatandaşlarıma sesleniyorum; vatandaşımız olan, Türkiye’deki Musevilere yönelik herhangi bir tavrı ben doğru bulmuyorum. Niye onlar bu ülkenin vatandaşıdır, bu ülkenin vatandaşı olmaları hasebiyle onlar şu anda bizim güvencemiz altındadır. Bizim hedefimiz İsrail’in zalim yönetimidir, terör estiren yönetimidir, biz onu hedef alarak konuşmalıyız, onu hedef alarak uluslararası çalışmalarımızı yönetmeliyiz ve İsrail halkını kendi yönetimine karşı tavır almaya davet etmeliyiz.”

ENSONHABER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu