İslami Haberler

Mehmet Görmez’den Gazze’li bayram hutbesi

Mehmet Görmez'den Gazze'li bayram hutbesi

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Cumhurbaşkanı Gül’ün de katıldığı Sultanahmet Cami’ndeki bayram namazında bayram hutbesi okudu.

İçinde Gazze’deki katliamın da yer aldığı bayram hutbesinde Mehmet Görmez çok anlamlı ifadeler kullandı.

İNSANLAR SİLAHLA, ZORBALIKLA YÖNETİLEMEZ

İşte Mehmet Görmez’in okuduğu bayram hutbesi:

“Tüm peygamberlerin ortak mesajıdır, adam öldürmeyeceksin. Fitne çıkarmayacaksın. Herkesin haysiyetini, şerefini, iffetini dokunulmaz sayacaksın. Kimsenin başkası üzerinde imtiyaz hakkı olmadığı gibi, silaha ve zorbalığa dayalı bir otorite ile insanlar yönetilemez.

Zalimler, zulmünü acımasızca uygularken mazlumlarla beraber olan peygamberler, insanları zulümden kurtarma mücadelesi vermiştir.

Aslolan hiçbir zaman zalimlerin katillerin safında olmamaktır.

Nemrutlara karşı daima İbrahimlerin yanında yer almaktır. Ne kadar İbrahimce durursak, Nemrutların yaktığı ateş o kadar kar etmeyecektir.

Mehmet Görmez’den Gazze’li bayram hutbesi İZLE

PERİŞAN OLACAKLAR

Aslolan Firavunlaşmış ruhlara karşı daima Musaların yanında yer almaktır.

Unutmayalım ki, güçlerini fil edinenler, silahlarını kalkan bilenler, dualarımızla kanatlanan ebabil kuşlarıyla perişan olacaklar. Ayakları kendi tuzaklarına dolanacak, hiç ummadıkları yerden acı yenilgiler tadacak.

YENİLMİŞ EKİN GİBİ SAVRULACAKLAR

Yalancı lobilerine yaslanan muktedirler, Gazze’de algı operasyonlarıyla masumları suçlu ilan eden insafsızlar birgün yenilmiş ekinler gibi savrulacaklar.”

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu