13 Kasım Salı 2018 / 5 Rebiü'l-Evvel 1440

Gazze’de ateşkes konusunda kritik gelişme

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy ver)
Loading...

İnsani yardımların girişi için ilan edilen ateşkesin süresi 4 saat daha uzatıldığı açıklandı. Hamas,İsrail’in ateşkes süresini 4 saat uzatmasını kabul etmediğini bildirdi, İsrail ordusu da Hamas’ın açıklamasının ardından Gazze’den 3 füze atıldığını duyurdu. 

İsrail hükümetinin Gazze’eki Filistin direniş hareketleriyle yaptığı geçici ateşkesi 4 saat uzattığı bildirildi.

İsrail Maarif gazetesinin hükümet yetkililerine dayandırdığı haberine göre, İsrail Güvenlik Kabinesi’nin onayından sonra, Gazze’deki Filistinli direniş hareketleriyle bugün yapılan 12 saatlık insaniateşkes, 4 saat daha uzatıldı.

Bu arada İsrail Güvenlik Kabinesi’nin bu akşamGazze saldırısı ve ateşkes önerilerinin ele alınacağı bir toplantı düzenleyeceği belirtilirken, söz konusuateşkesi uzatma kararına ilişkin Filistinli direniş hareketlerinden bir açıklama yapılmadı.

İSRAİL ORDUSUNDAN AÇIKLAMA: ON DOKUZ GÜNDE 40 ASKER

Filistinli direniş hareketleri ile İsrail, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun’un insani ihtiyaçların temini için talep ettiği ve bugün saat 08.00 itibarıyla başlayan 12 saatlik ateşkes talebini dün gece kabul etmişti.

MISIR’DAN ATEŞKES AÇIKLAMASI 

Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri, “Türkiye ve Katar’ın Gazze’de ateşkesin sağlanması için gösterdikleri çabalar, Mısır’ın daha fazla kan akmaması için sunduğu anlaşmayla aynı amacı taşıyor” dedi.

AA

Bu yazıyı paylaşın.

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 2005-2018 www.islamiyet.gen.tr All rights reserved.
Bu sitede yer alan bilgileri kaynak göstererek yayımlayabilirsiniz.
Yukarı