İslami Haberler

İsrail’den Gazze’ye yoğun bombardıman! CANLI İZLE

İsrail ordusunun, Gazze’nin çeşitli bölgelerine düzenlediği saldırılarda 16 kişinin hayatını kaybettiği, 120 kişinin yaralandığı bildirildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref El-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun, Gazze’nin güneyindeki Han Yunus kentine düzenlediği saldırıda 8 kişinin öldüğünü, 20 kişinin yaralandığını ifade etti.

Bu arada İsrail’in Gazze’nin farklı bölgelerine düzenlediği saldırılarda da 8 kişinin hayatını kaybettiğini, 100 kişinin yaralandığını belirten Kudra, “İsrail ordusunun, dün sabahtan bu yana Gazze’ye hava, kara ve denizden düzenlediği saldırılarda 43 kişi hayatını kaybetti, 260 kişi yaralandı. Böylece İsrail’in 7 Temmuz’dan bu yana Gazze’ye düzenlediği saldırıları sonucunda bin 85 Filistinli yaşamını yitirdi, 6 bin 470 kişi yaralandı” dedi.

Öte yandan, görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail ordusu otomatik silahlarla doğrudan bir ambulansı hedef aldı. Saldırıda 1 ambulans görevlisi yaralandı.

Sağlık kaynaklarının aktardığına göre, İsrail’in Cibaliye’ye düzenlediği saldırılarda yaralananları kurtarmak için bölgeye gitmekte olan ambulans görevlisi Heysem Ebu’l Leyl, israil askerleri tarafından açılan ateş sonucunda yaralandı.

İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik saldırılarının halen yoğun şekilde devam ettiği belirtildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı verilerine göre, saldırılarının başladığı günden bu yana Gazze’de 14 ambulans İsrail savaş uçakları ve topçu birlikleri tarafından hedef alındı.

GAZZE’NİN DOĞU VE BATI BÖLGELERİNE AYDINLATMA FİŞEĞİ

İsrail ordusu, saldırılarını sürdürdüğü Gazze’nin doğu ve batı bölgelerine onlarca aydınlatma fişeği attı.

Gazze sınırındaki İsrail askeri birlikleri, Gazze’nin doğusundaki ez-Zeytun Mahallesi ile kuzeybatısı ve güneyindeki er-Rimal ve Tel el-Heva semtlerine onlarca aydınlatma fişeği attı.

Atılan fişeklerden bazılarının Anadolu Ajansı’nın (AA) Gazze ofisinin yakınlarındaki tarım arazileri, okullar ve evlere düşmesi sonucu yangın çıktı. Yangın sebebiyle bazı Filistinliler yaralandı.

İsrail ordusu, aydınlatma fişekleriyle eş zamanlı olarak Gazze’nin farklı bölgelerine hava, kara ve denizden yoğun saldırılar düzenledi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Tel el-Heva semtinde 4 katlı bir evi yıkan İsrail ordusu, Gazze Limanı’nı da füzelerle bombaladı. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

İsrail ordusunun, dün sabahtan bu yana Gazze’ye hava, kara ve denizden düzenlediği saldırılarda 43 kişi hayatını kaybetti, 260 kişi yaralandı. İsrail’in son saldırılarıyla 7 Temmuz’dan bu yana hayatını kaybeden Filistinli sayısı bin 85’e, yaralananlar ise 6 bin 470’a yükseldi.

03.00 İSMAİL HENİYE’NİN EVİ VURULDU İDDİASI

Görgü tanıkları, İsrail uçaklarının, Hamas Siyasi Büro Şefi Yardımcısı İsmail Heniye’nin Gazze’nin batısındaki eş-Şati Mülteci Kampı’nda bulunan evini bombaladığını bildirdi.

GAZZE’DEN CANLI YAYIN

Kaynak: AJANSLAR

HABER7

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu