İslami HaberlerManşet

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, otizmli çocuklarla bir araya geldi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Nisan ayı ‘Dünya Otizm Farkındalık Ayı’ kapsamında otizmli çocuklarla bir araya geldi.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, makamında ağırladığı otizmli çocuklarla tek tek sohbet etti. İçlerinden Alihan isimli çocuk Başkan Görmez’e ilahiler okudu.

Başkan Görmez, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, otizmli çocuklarla bir arada olmaktan, onlarla sohbet etmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Sadece bir günü ya da bir ayı otizmli çocuklara tashih etmekten fazlasının yapılması gerekliliğini vurgulayan Başkan Görmez, “Sadece bir gün ya da bir ayı bu gençlere tashih etmek yeterli olmaz. Otizmli çocuklarımızla birlikte olmak, onlarla ilgilenmek hepimizin görevidir. Ben özellikle ailelerine, öğretmenlerine en kalbi teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum” dedi.

Hz. Peygamber’e olan sevgisini ilahi okuyarak dile getiren Alihan, Başkan Görmez’e Medine’ye gitmek istediğini söyledi. Başkan Görmez ise bu isteği geri çevirmeyerek otizmli çocuklara umre sözü verdi.

Aileleriyle birlikte gelen otizmli çocukları kabulünde Başkan Görmez’e Hatice Görmez de eşlik etti.

Kaynak: Diyanet İşleri Başkanlığı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu