İslami Haberler

Hz. Peygamber döneminde yazılmış Kur’an bulundu

Yeni Şafak’ın haberine göre, Almanya’nın başkenti Berlin’deki Devlet Kütüphanesi’nde, Hz. Peygamber döneminde yazıldığı tahmin edilen Kur’an-ı Kerim sayfaları bulundu.

Berlin Devlet Kütüphanesi’nde saklanan ve uzun süreden beri Hz. Peygamber hayatta iken yazıldığı tahmin edilen nüshaların o döneme ait olduğu bilimsel olarak ispatlandı.

ZÜRİH’TE İNCELENDİ

Zürih’te bir laboratuvarda incelenen, yedi yaprak pergament üzerine yazılmış Kur’an nüshalarının 606 ile 652 arasındaki yıllardan kaldığı belirlendi. ‘Maerkische Allgemeine Zeitung’ isimli gazetenin haberine göre, Devlet Kütüphanesi basın sözcüsü Jeanette Lamble, nüshaların ‘Corpus Coranicusm’ isimli geniş boyutlu ve uzun süreli bir araştırma projesi kapsamında, Zürih’teki bir laboratuvarda incelendiğini bildirdi. Bu proje, tüm Avrupa’da bulunan Kur’an-ı Kerim nüshalarını bilimsel olarak inceliyor.

Hz. Peygamber döneminde yazılmış Kur'an bulundu

KAHİRE’DE YAŞAYAN BİLİM ADAMINA MİRAS KALDI

Berlin’deki bu Kur’an nüshalarının yaklaşık yüz yıldan beri Devlet Kütüphanesi’nde bulunduğu belirtiliyor. Mısır’ın başkenti Kahire’de yaşayan bir bilim adamına miras kalan nüshaların, 19. yüzyılın sonları ya da 20. yüzyılın başlarında Almanya’ya getirildiği tahmin ediliyor.

ENSONHABER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu