İslami Haberler

Filistinli kız İsrail polisine meydan okudu İZLE

filistinli_kiz

Kalabalık bir şekilde Mescid-i Aksa’ya gelen Filistinliler, burada ibadet etmek istedi. Ancak bu girişim İsrail askerleri tarafından engellendi. Küçük Cihan, kendilerine engel olmaya çalışan İsrail polisine derdini anlatmaya çalıştı. Askerler onun sözlerini ciddiye almadı. Filistinli kız bunun üzerine, bütün dünyanın bildiği gerçeği, polislerin yüzüne haykırdı.

İsrail polisinin yüzüne karşı haykıran Cihan, ‘Siz teröristsiniz, yani her şeyi yapabilirsiniz. Size karşı bütün dünya bizimle birlikte. Burası bizim topraklarımız. Netanyahu’nun bir gün öldüğünü de göreceksiniz’ dedi.

Filistinli kız İsrail polisine meydan okudu İZLE

Polislerden bir tanesi Cihan’ın bu etkili sözleri karşısında afallarken Öteki küçük kızı susturmak için devreye girdi.

Polis küçük Cihan’a ‘Kes şunu, senin annen nerede?’ diye karşı çıktı, Cihan ise ‘Dur artık. Topraklarımızı asla terk etmeyeceğiz’ sözleriyle karşılık verdi.

‘Bunlar erkek! Ama çocukları hatta kadınları dahi dinleyemiyorlar. Onlar burada yerleşimci. İşgalciler buradan gidecekler. Biz değil’ diyen Ceni Cihan bütün çabalarına karşın Mescid-i Aksa’ya giremese de askerlere karşı yaptığı çıkışla Filistinli çocukların sahip oldukları mücadele ruhunu, bütün dünyaya bir defa daha gösterdi.

ENSONHABER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu