17 Kasım Cumartesi 2018 / 9 Rebiü'l-Evvel 1440

ABD ilk kez İsrail’i suçladı: Kabul edilemez!

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy ver)
Loading...

Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, günlük basın brifinginde konuyla ilgili sorular üzerine, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun’un dün, saldırının sorumlusu olarak şu ana kadar elde edilen tüm delillerin İsrail askerini işaret ettiği yönündeki açıklamasını ve İsrail hükümetinin de okulun olduğu bölgeye ateş ettiklerini kabul etmesini hatırlatarak, “Dolayısıyla, bu trajik olayın tam ve acil şekilde soruşturulmasının öneminin altını çizsek de olaya hangi tarafın topçu birliklerinin karıştığına dair çok şüphe yok gibi görünüyor” dedi.

Earnest, “Şiddetten kaçan masum sivilleri barındıran bir BM tesisinin bombalanması tümüyle kabul edilemez ve tümüyle savunulamaz” ifadesini kullandı.

Masum Filistinlilerin hayatlarını kaybetmesinin trajik olduğunu belirten Earnest, Amerikan halkının dualarının bu korkunç çatışmada yaşamlarını yitirenlerin aileleriyle olduğunu kaydetti.

Earnest, İsrail’in masum sivillerin hayatlarını korumada daha fazlasını yapabileceğini ve yapması gerektiğini vurguladı.

ABD yönetimi dün, İsrail’in Filistinli sığınmacıların bulunduğu Gazze’deki BM Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu’na bağlı okula düzenlediği ve en az 15 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı kınamış, ancak saldırıdan direkt İsrail’i sorumlu tutan bir ifade kullanmamıştı.

Kaynak: AA

Bu yazıyı paylaşın.

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 2005-2018 www.islamiyet.gen.tr All rights reserved.
Bu sitede yer alan bilgileri kaynak göstererek yayımlayabilirsiniz.
Yukarı