İslami Haberler

En Uygun Muhafazakar Otel Nasıl Bulunur?

Tatil yılın belli günlerinde mola vermek dinlenmektir. Çalışanlar işlerine, öğrenciler okullarına, ev hanımları ise iş yapmaya ara verirler. Bir yıl boyunca çalışıp, okuyup, hizmet edip yorulmuş bedenler ve zihinler, mola vererek dinleniyor ve yeni çalışma dönemi için enerji topluyor. Tatil yapılmaz ise yeni çalışma dönemi için enerji toplanamaz. Bu ise verimsiz bir yılın bizi beklediği anlamına gelebilir. Bu sebeple, günümüzde tatil yapmak lüksten öte ihtiyaç halini almıştır.

Her ailenin kendine has tatili geçirme yöntemi vardır. İnsanlar yaşam tarzlarına göre tatil yapma ihtiyacını ise her zaman duymuşlardır. Doğaldır ki, pek çok kişi kendi ve ailesinin ilgi alanına göre dinlenme vaktini geçirecek mekânlar seçmek istemektedir. Örnek verecek olursak, muhafazakâr bir aile deniz kenarında tatil imkânı bulmakta zorlanabilmektedir. Veya bir termal otelde ortak kullanılan havuzun kadın erkek karışık olması yine muhafazakar kesim acısından bazı engelleri göz önüne sermektedir. Bu sebeple kısıtlı alanlarda kısıtlı aktiviteler ile tatil yapma zorunluluğu eksik hizmet alma sonucunu da doğurabilmektedir. Oteldeki fiziksel ortamdan oda düzenine kadar, yemek seçiminden ortak alanlara kadar tüm çevrenin İslami kurallara göre düzenlenen oteller ile artık bu sıkıntı tamamen ortadan kalkmıştır. İslami yaşam tarzına gore rahatça faydalanılacak bu konseptte olan, muhafazakar oteller, villalar, tatil köyler, şehir otelleri sayesinde alternatif tatilin tadına varmak mümkündür.

Muhafazakar aileler, son dönemlerde revaçta olan İslami oteller ile alternatif tatil imkânlarına kavuşmaktadırlar. Bu oteller, hizmetlerinde İslami kuralları ilk sıraya koymuş kurumlardır. Gıda seçimi, ortak mekanlarda hareket ve kullanım tarzı ve tesiste verilen hizmetler muhafazakar ailelerin huzuru ve rahatlığı için sunulmaktadır. Peki bu mekanlara nasıl ulaşılabilir? Malumunuz her seçeneğin onlarca hatta yüzlerce alternatifi vardır. En doğru tatil tarzını, uygun fiyata ve görerek seçmek için tüm mekânların incelenebileceği ve rezervasyon işlemi yapılabileceği siteler hizmete sunulmuş durumda.

Bu çerçevede Türkiye’nin en büyük İslami oteller sitesinden bahsetmek faydalı olacaktır. HalalBooking.com adı ile hizmetimizde olan bu site ile tüm alternatifler en ince ayrıntısına kadar listelenerek en uygun seçeneğe ulaşım sağlamaktadır. Bu sitede, aranılan mekânın özelliklerini girmek ve aramak uygun otelleri listelemek için yeterli olmakta. Bu noktada kriterlerinize uyan tüm mekânlar ayrıntılı şekilde listelenmekte ve inceleme imkânına kullanıcıya sunulmakta. Doğru seçeneğe ulaşıldığında indirimli rezervasyon imkânına da kavuşulabilmekte.

Bir yılın yorgunluğunu attığınız tatil zamanlarında, ailemize uygun ve kaliteli mekanlara ulaşmak için sizler de HalalBooking.com İslami Oteller portalından faydalanabilirsiniz.

Sitede oldukça çeşitli alternatif mekân tipi bulunmakta, bu otellerin hepsinde tesis veya oda bazında muhafazakar değerlere gore düzenlenmiş uygulamalar bulmak mümkün. Buna örnek olarak tesiste alkol bulunmaması, odada alkol bulunmaması ya da bay ve bayan için ayrı plajlar gösterilebilir. Tesis çeşitlerinden bahsetmek gerekirse:

Tatil köyleri: Tatil köyü denince genelde aklımıza deniz kenarı gelmektedir. Kendi içinde komplike bir yapıya sahip olan tatil köyleri son yıllarda yayla turizmi ile de hizmetimize sunulmuştur. İçerisinde barınmanın yanında, dinlenme ve eğlenmek adına her şey mevcuttur. Yılın her döneminde hizmet vererek, gerek uzun zamanlı gerekse de birkaç günlük tatiller için uygun mekânlardır.

Şehir otelleri: Genel olarak turistik mekânların gezilmesi ve keşfi kapsamında kullanılan konaklama mekânlarıdır. Şehrin durumuna göre farklı aktiviteleri de içinde barındırmakta; yıldız sayısı ve sunulan hizmet olarak birçok alternatif bulmak mümkündür.

Termal oteller: Termal sular, birçok rahatsızlığa iyi gelen doğal kaynak sularıdır. Romatizma rahatsızlıklardan, şeker hastalığına, kas rahatsızlıklarından, dahiliye hastalıklarına kadar yüzlerce rahatsızlığa faydası olan termal sular açısından ülkemiz çok zengin bir yapıya sahiptir. Bu anlamda her bölgede bir termal su kaynağına ulaşmak ve faydalanmak mümkündür. Özellikle son yıllarda bu kaynakların çevrelerine konaklayacak ve ekstra tatil aktiviteleri yapılabilecek tam donanımlı oteller hizmetimize sunulmuştur.

Villalar: Lüks sınıfına girmekle beraber, alternatiflerin çoğalması ile her kesimden kişilerin hizmetinde olan villalar, belli yörelerde tam donanımlı evlerdir. Yayla evinden güzel manzara, deniz kenarında yüksek konfor, termal kaynak çevresinde ise içinde termal su hizmeti bulunan villalardır. Dış dünyaya uzak olması, ailemizin kendi içinde paylaşımlarda bulunmasına ve konforlu tatil imkânı sunmaktadır.

Konuk Yazar: Mehmet Yıldıray – Turizm Blogger

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu