İslami Haberler

Diyarbakır’da binlerce insan Filistin Gazze icin yürüdü

Diyarbakır'da binlerce insan Gazze icin yürüdü

İftardan sonra seccadeleri ile Dağkapı Meydanı’na gelen sivil toplum kuruluşu temsilci ve üyeleri, teravih namazını kıldıktan sonra İsrail’in Gazze’ye saldırılarında hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Video gösterimiyle devam eden programda, tekbirler getirilerek, “Hamas’a selam direnişe devam”, “Kahrolsun İsrail” ve “Vur vur el-Kassam, İsrail’e vur” sloganları atıldı.

Etkinliği düzenleyen sivil toplum kuruluşları adına açıklama yapan İbrahim Yaz, Müslümanların, siyonistlere karşı birlik olması gerektiğini vurguladı.

Şam, Mısır ve Afganistan gibi Müslüman ülkelerinde katliamın devam ettiğini hatırlatan Yaz, “Ne zaman ki bizler bu katil sürüsüne karşı bir olup vahdet çatısı altında toplanırsak, inşallah bu azgın Yahudilerin yok oluş sesi çok çabuk gelecektir. Bunlar tarihten beri bu tip vahşetlere, zulümlere devam etmişlerdir” dedi.

Müslümanlar arasındaki mezhep, grup ve benzeri ihtilafların bir kenara bırakılması gerektiğinin altını çizen Yaz, Mescid-i Aksa’nın Müslümanları birleştirememesi durumunda hiçbir gücün bu birlikteliği sağlayamayacağını savundu.

ENSONHABER

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu