İslami Haberler

İsrail’den Gazze’ye kara harekatı başladı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu orduya Gazze’ye kara harekatı talimatı verdi. Talimatın ardından İsrail orudusunun Gazze’ye kara operasyonu başlattığı bildirildi. Gazze karadan, havadan ve denizden yoğun bombardıman altında.

Gazze’de halka hastanelere giderek kan verme çağrısı yapılıyor. İsrail’in, Gazze ve Refah kentlerini yoğun bombardımana tuttuğu, ilk yardım ekipleri ve ambulansların, saldırı düzenlenen bölgelere ulaşamadığı bildirildi.

ZEHİRLİ GAZ İDDİASI

Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “İsrail Gazze’ye zehirli gazla saldırdı” denildi. İsrail ordusundan yapılan açıklamada, kara harekatı için 18 bin yedek askerin çağrılmasına karar verildiği bildirildi. İsrail, tank ve zırhlı araçlarla Refah ve Han Yunus kentlerine girdi.

ÖLÜ SAYISI 260’A YÜKSELDİ

İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısının 260’ye yükseldiği, bin 980 kişinin yaralandığı bildirildi.

İsrail’den Gazze’ye kara harekatı

İsrail’den Gazze’ye kara harekatı İZLE

1 İSRAİL ASKERİ YARALANDI

İsrail’in güneyindeki Askalan kentine Gazze’den atıldığı iddia edilen roket nedeniyle ise bir İsrailli askerin yaralandığı öne sürüldü.

İSRAİL ORDUSU: AMACIMIZ HAMAS’I DEVİRMEK DEĞİL

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, “Gazze’deki tünelleri imha edeceğiz. Hamas’a büyük bir darbe vuracağız. Amacımız Hamas’ı devirmek değil” denildi.

TANK VE ZIRHLILAR REFAH VE HAN YUNUS’A GİRDİ

İsrail ordusuna ait çok sayıda tank ve zırhlı aracın, Gazze’nin güneyindeki Refah ve Han Yunus kentlerinden Filistin topraklarına girdiği bildirildi.

18 BİN YEDEK ASKER ÇAĞRILDI

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, kara harekatı için 18 bin yedek askerin çağrılmasına karar verildiği bildirildi.

 

KAYNAK: ENSONHABER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu