22 Ocak Salı 2019 / 16 Cemaziye'l-Evvel 1440

Cemaat’e konuşan Yalçıntaş one minute olayına kurgu dedi

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy ver)
Loading...

Yalçıntaş Cemaat’in gazetesi Bugün’e verdiği röportajda,  Davos’taki ‘one minute’ çıkışının, Başbakan’ın danışmanları tarafından kurgulandığını ifade etti.

“BUNUN GİBİ ŞEYLER FİLM SAHNELERİNDE OLUR”

Bugün gazetesindeki röportajında Yalçıntaş şunları söyledi;

“Davos’ta Türkiye’yi temsil eden lider, aynı masada oturduğu kişiye, yanlış olmayan ama ağır laflar söylüyor. Heyecanla, o platformu terk ederken, bunun müteakip tepkilerini düşünmek lazım. Benim şüphem o ki, bunu danışmanları kurguladı. Benim intibaım odur. Bu gibi şeyler film sahnelerinde olur. Reel politikada elbette orada, ağırlığı olan sözler söylesin. Yapılmış cürmün saklanması beklenemez ama muhatabın cevabı beklenir. Sonra karşılığını verirsiniz, toplantı devam eder. Ama dramatik hale getirme, film setlerinde olur. Sonra neticelerini gördük. Danışmanlar ve bakanlar, Tayyip Bey’i yordular. Her şeyi ona götürüp, onun karar vermesini istediler. Bugünkü Tayyip Bey, dünkü Tayyip Bey değil!”

O GÜN ÖYLE DEMİYORDU: “BİR YİĞİT ÇIKTI ONE MINUTE DEDİ”

2010 yılında İstanbul Milletvekili olduğu sırada Türkiye’den bir yiğidin çıkıp ‘one minute’ dediğini söyleyen Yalçıntaş, “Bu tavır İslam dünyasını yeniden ayağa kaldırdı. Ertesi gün Gazze’de millet ayağa kalktı. Minarelere Türk bayrakları asıldı ama aslında o bayrak İslam’ın bayrağıydı” şeklinde konuşmuştu.

Tayyip Erdoğan: Davos One Minute Perez İZLE

 

ENSONHABER

Bu yazıyı paylaşın.

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 2005-2018 www.islamiyet.gen.tr All rights reserved.
Bu sitede yer alan bilgileri kaynak göstererek yayımlayabilirsiniz.
Yukarı