16 Kasım Cuma 2018 / 8 Rebiü'l-Evvel 1440

Başbakan Erdoğan’dan İsrail açıklaması

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy ver)
Loading...

İsrail’in Gazze’ye kara harekatını başlatmasının ardından ilk kez konuşan Başbakan Erdoğan, İsrail ile bundan sonra normalleşmenin olmayacağını, görevde bulunduğu sürece iki ülke arasında olumlu hiçbir şey düşünmeyeceğini söyledi.

ONE MİNUTE’I HATIRLATTI

Davos’taki ‘One minute’ olayını anımsatan Erdoğan, “İsrail’in bu kalkınmasında bu üç genç yok. İsrail’in yaptığı en iyi iş çocukları öldürmek. Bunu ben daha önce Davos’ta söylemiştim. O zaman hatırlarsanız yine plajda çocukları vurmuşlardı, şimdi yine öldürdüler.” ifadelerini kullandı.

Tayyip Erdoğan: Davos One Minute Perez İZLE

İSRAİL DEVLET TERÖRÜ ESTİRİYOR

“Devlet terörü estiren İsrail’e olumlu bakmamız mümknü değil. Mavi Marmara’dan sonra 3 şartımız vardı. Özrü diledi, tazminatlarda tamamdı. Fakat ambargonun kaldırılması esnasında imza falan dediler.

Erdoğan’dan İsrail açıklaması: Siz çocukları öldürmeyi iyi bilirsiniz İZLE

YAPTIKLARI EN İYİ İŞ ÇOCUKLARI ÖLDÜRMEK

İsrail’in bu kalkınmasında bu üç genç yok. İsrail’in yaptığı en iyi iş çocukları öldürmek. Bunu ben daha önce Davos’ta söylemiştim. O zaman hatırlarsanız yine plajda çocukları vurmuşlardı, şimdi yine öldürdüler. Şu anda insanlığın vicdanı sızlamıyor ve maalesef aynı zulmüne orantısız güç kullanımıyla saldırmaya devam ediyor.

ÇAĞRIM İSLAM DÜNYASINADIR

İsrail’in bu zulmüne kimse bir şey demiyor. Çağrım islam dünyasınadır. Bizim İsrail’e olan tavrımız nettir. Bizim ilişkimiz zaten sıfırlanmıştı. Bu üç madde yerine gelmediği sürece normalleşme imkansız.

İSRAİL SOYKIRIM YAPIYOR

İsrail bir soykırım yapıyor. El Fetih ve Hamas’ın koalisyonunu bozmak istiyor. İsrail barışı tehdit eden bir ülkedir. Zulmeden bür ülkedir. Ben bu görevde bulunduğum sürece İsrail’lle olumlu bir iş bakamam.

İSRAİL ER GEÇ KAYBEDECEKTİR

Tayyip Erdoğan’a gergin falan diyebilir. Ben hakkın ve halkın yanındayım. Ben güçlere şirin gözükme çabasında olmadım. Mazlumların, mağdurların yanında olmaktan yanayım. Biz hakkın ve haklının yanındayız. İsrail bu zulmüyle devam edemez. İsrail er geç kaybedecektir.

MUSEVİLERİ RAHATSIZ ETMEKTEDİR

Dünyada yaşayan musevileri rahatsız etmektedir. ABD, Rusya ve Batılı ülkeler ciddi bir tavır alamıyor. Endişe falan diyorlar. Eylül’de BM genel kurulu olacak. Türkiye bunu orda da dile getirecek.

BU İŞİN MUHATABI HAMAS

Ateşkesin yanlış olduğunu söylerken şunu söylüyorum. Bu işin muhatabı Hamas. Sen Hamas’ı çağırmıyorsun. Mısır’la ne ateşkesi yapacaksın?”

ENSONHABER

Bu yazıyı paylaşın.

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 2005-2018 www.islamiyet.gen.tr All rights reserved.
Bu sitede yer alan bilgileri kaynak göstererek yayımlayabilirsiniz.
Yukarı