İslami HaberlerManşet

Kadir Gecesi tüm yurtta dualarla idrak edildi

Kadir Gecesi yurdun her tarafında dualarla idrak edildi. Diyanet İşleri Başkanlığı Kadir gecesi için İstanbul Sultanahmet Camiinde özel bir program düzenledi. Teravih namazı öncesinde başlayan programda, Türkiye’nin meşhur hafızları Kur’an tilavetinde bulundu. Mevlithanların Mevlid-i Şeriften bölümlerin icra ettiği programda, İstanbul Müftülüğü Tasavvuf korosu da ilahiler seslendirdi.

Sultanahmet Camiinde düzenlenen programda, camiyi dolduran cemaat Kadir Gecesini dualarla idrak etti.

Kadir Gecesi dolayısıyla Sultanahmet’te düzenlenen programa katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, teravih namazını kıldırdı. Gençlerin yoğun olduğu camide erkek, kadın, genç, yaşlı çok sayıda kişi saf tutup namaz kıldı.

Programa katılan İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Kadir Gecesi’nin kainatın kurtuluş reçetesi olarak insanlığa sunulduğu bir gece olduğuna değinerek, “Bu gece Kur’an ile şanlanan, Kur’an ile değer bulan, ramazanla anlamlı hale gelen, oruçla değer bulan ve bin aydan hayırlı olduğu yine Kur’an diliyle haber verilen muhteşem bir gecedir. Bu gece Kur’an gecesidir. İşte o Kitabı Kerimin nüzule başladığı bu mübarek gece, bin aydan hayırlı olduğu kadar seher vaktine kadar semadan meleklerin ve Cibril-i Eminin dünyaya nüzul ettiği, rahmetin dünyamızı kuşattığı muhteşem bir selamet gecesidir. Esenlik gecesidir. Allah, Kadir Gecesinin kadrini, kıymetini bilmeyi bizlere nasip etsin” dedi.

Kaynak: Diyanet İşleri Başkanlığı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu