İslami Haberler

İsrail, Kudüs’te bir Filistinli ailenin evini yıktı

İsrail, gönderdiği buldozerlerle Kudüs’te yaşayan Filistinli bir ailenin evini haksız yere yıktırdı

İsrail, Filistinlilerin evlerini sahte gerekçelerle yıkmaya devam ediyor. Kudüs’ün batısında yaşayan Filistinli bir ailenin evi de dün İsrail’e ait buldozerlece yıkıldı.

İsrail, Kudüs’ün Ebu Guş kasabasında yaşayan İbrahim ailesine ait evi, belgeleri olmadığı iddiasıyla yıktı. Konuyla ilgili açıklama yapan İsrail meclisindeki Arap milletvekillerinden Basil Gattas, İsrail buldozerlerinin Filistinli ailenin evini vahşi bir tavırla yıktığını söyledi.

Gattas, Filistinli köylüleri İsrail’in bu keyfi yıkımlarına karşı oturma eylemi yapmaya davet etti.

Diğer taraftan geçtiğimiz günlerde onlarca Filistinli, Yahudi yerleşimciler tarafından evinden çıkarılmaya çalışılan Kudüs’teki Sablaban ailesine destek olmak için oturma eylemi yapmıştı.

Bu eylemden bir hafta önce İsrail polisi eşliğinden Sablaban ailesinin evine giden bir grup yarleşimci, zorla eve girmeye çalışmıştı. Bölgede yaşayan Filistinliler zorla Filistinli ailenin evine girmeye çalışan bu grubu evden dışarı atmıştı. Aile, İsrail yüksek mahkemesine, yerleşimcilerin evlerine zorla girmelerinin önüne geçmesi için başvuruda bulundu.

Ancak sonuç alıp almama konusunda tereddütlerinin olduğu ifade ediliyor. Filistinlilerin fanatik Yahudi yerleşimcilerin evlerine saldırmalarından giderek daha fazla endişe duyduklarını dile getiriyor.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu