İslami Haberler

Gazze’de katliam sürüyor! Bilanço çok ağır

Gazze‘de görevini fiilen sürdüren eski FilistinHükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada,İsrail ordusunun, Han Yunus kentinde sivil yerleşim birimlerine düzenlediği saldırıda ilk belirlemelere göre 12 kişi hayatını kaybettiğini belirtti.

Han Yunus’taki ölü sayısının artabileceğini ifade eden Kudra, 7 Temmuz’dan bu yana ölen Filistinlilerin sayısının 650’ye, yaralıların ise 4 bin 90’a ulaştığını söyledi.

Kudra, İsrail ordusu, Sivil Savunma’ya bağlı acil yardım ve Uluslararası Kızılhaç Örgütü ekiplerine bölgeye girme izni vermediğini de dile getirdi.

ÇATIŞMALAR SÜRÜYOR

Görgü tanıkları, bölgede, İsrail ordusu ile Filistinli silahlı gruplar arasında “şiddetli” çatışmaların sürdüğünü ve patlamaların aralıklarla duyulduğunu kaydediyor.

GAZ BOMBASI KULLANILDI

İsrail askerleri, Han Yunus’un doğusundaki Huzaa ve Abasan beldelerinde topçu ateşiyle saldırı düzenledi. Gaz bombasının da kullanıldığı saldırılarda 9 kişi hayatını kaybetti, 40 civarında kişi yaralandı. İsrail askerlerinin, ölü ve yaralıları çıkarmak için ambulans ve sivil savunma ekiplerinin bölgeye girmesini izin vermediği belirtildi.

Kaynak: AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu