21 Ocak Pazartesi 2019 / 15 Cemaziye'l-Evvel 1440

Salaten Tüncina

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy ver)
Loading...

“Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî’il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi’s-seyyiât ve terfe’unâ bihâ a’lâ’d-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ’l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî’l-hayâti ve ba’del-memât birahmetike Yâ erhame’r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni’mel vekîl, ni’mel mevlâ ve ni’me’n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke’l-masîr.”

“Allahım! Efendimiz Muhammed’e (sav) ve onun ehli beytine salât at. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirsin, bizin bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Allah Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır.”

Bu Salâvat-ı Şerifeye Devam Eden; Belalardan emin olur, Gelecek musibetlere perde olur, Arzuları kolay olur, Muradı hasıl olur, Rızkı bereketli olur.

Allah kabul etsin Amin!..

Bu yazıyı paylaşın.

PinIt

4 yorum “Salaten Tüncina”

 1. Muttalip dedi ki:

  Her farz namazından sonra mutlaka ama mutlaka okuyalım.Sevabına nail olalım

 2. kutluk kaan dedi ki:

  benim din ödevimdeki tek yardımcım

 3. fatih dedi ki:

  Gönderen Fatih: ‘Ve terfuana biha’ dan sonra ‘indeke’ yazılmamış..yazım yanlışı var okuyanlar dikkat!

  CEVAP Admin: Değerli Kardeşimiz;
  Indeke (عِنْدَكَ) kelimesi arapçada senin yanında, senin katında manasındadır.
  Saleten Tüncina’da bu kelimenin geçtiği cümle ise,
  (وَتَرْفَعُنَا بِهَا عِنْدَكَ اَعْلَي الدَّرَجَاتِ) “Onunla bizi (senin katında) en ala mertebelere yükselt”
  manasındadır. عِنْدَكَ kelimesi senin katında anlamını verir. Ancak Allah’tan başkasının yanında bir kat yoktur düşüncesiyle söylememeyi marifet noktasında daha ileri bir mertebe olarak gören mübarek zatlar da vardır. Zaten görüldüğü üzere indeke kelimesinin söylenmemesiyle herhangi bir mana kaybı olmamaktadır.
  Allah’a emanet olunuz.

 4. ahmet emiroğlu dedi ki:

  Bu millet yani bu ümmete selam olsun. Allh hepsine arzu ettikleri güzel şeylere nail etsin. Bu güzel dua ile adeta yarış etmekteler. hepsini okudum ve ben de hepinize dua ediyorum. Allah b u ümmetin yar ve yardımcısı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 2005-2018 www.islamiyet.gen.tr All rights reserved.
Bu sitede yer alan bilgileri kaynak göstererek yayımlayabilirsiniz.
Yukarı