Kur'an-ı KerimMucizeler

Kur’an Allah (c.c.)’ın Sözüdür

KUR’AN ALLAH SÖZÜDÜR

Sonuç bölümüne kadar incelediğimiz tüm bilgiler, bizlere açık bir gerçeği göstermektedir: Kuran öyle bir kitaptır ki, içinde verilen haberlerin hepsi doğru çıkmıştır. Bilimsel konularda, gelecekten verilen haberlerde ya da matematiksel şifrelemelerde o dönemde hiçbir insan tarafından bilinemeyecek gerçekler ayetlerde haber verilmiştir. Bu bilgilerin o dönemin bilgi düzeyiyle ve teknolojisiyle edinilmesi mümkün değildir. Elbette ki bu durum, Kuran’ın bir insan sözü olmadığının apaçık bir ispatıdır. Kuran, herşeyi yoktan var eden ve ilmiyle tüm varlıkları kuşatan Yüce Allah’ın sözüdür.

Allah bir ayetinde, Kuran’la ilgili olarak, “Eğer o, Allah’tan başkasının katından olsaydı, kuşkusuz içinde birçok çelişkiler bulacaklardı” buyurmaktadır. (Nisa Suresi, 82). Kuran’da hiçbir çelişki olmadığı gibi, içinde yer alan her bilgi, gün geçtikçe bu İlahi kitabın yeni mucizelerini ortaya koymaktadır.

İnsana düşen ise, Allah’ın indirdiği bu İlahi kitaba sarılmak ve onu kendisine yol gösterici olarak kabul etmektir. Allah, bir ayetinde bizlere şöyle seslenir:

“Bu indirdiğimiz mübarek bir Kitap’tır. Şu halde O’na uyun 
ve korkup-sakının. Umulur ki esirgenirsiniz.„(Enam Suresi, 155)
 

Allah başka ayetlerinde ise şöyle bildirmektedir:

“Hak Rabbinizdendir; artık dileyen iman etsin, 
dileyen inkar etsin…„(Kehf Suresi, 29)
“… O (Kuran), bir öğüttür. Artık dileyen, 
onu düşünüp-öğüt alsın.„

(Abese Suresi, 11-12)

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu