25 Nisan Çarşamba 2018 / 10 Şaban 1439

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İdlib’teki kimyasal saldırıya sert tepki

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 5)
Loading...
cumhurbaskani-erdogandan-idlibteki-kimyasal-saldiriya-sert-tepki.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katil Esad’ın sivillere yönelik kimyasal silah kullanmasına ilişkin,”İnsanlık dışı saldırılar kabul edilemez. Astana sürecindeki emekleri heba etme riski taşıyor.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüşerek, St. Petersburg’daki terör saldırısı dolayısıyla taziyelerini iletti.
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan ile Putin telefonda görüştü.

Erdoğan, görüşmede dün St. Petersburg’daki metroda meydana gelen terör saldırısından dolayı derin üzüntü duyduğunu belirterek, Putin’in şahsında tüm Rus halkına taziyelerini iletti. Erdoğan ayrıca saldırıda hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifa diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşme vesilesiyle bu sabah İdlib’de sivillere yönelik bir saldırıda kimyasal silah kullanılmasına da değindi.

Bu tür insanlık dışı saldırıların kabul edilemez olduğunu belirten Erdoğan, bunların Astana süreci kapsamındaki tüm emekleri heba etme riski taşıdığına da dikkati çekti.

Terörle mücadelede işbirliğini daha da güçlendirmenin önemine işaret eden iki lider, Suriye’de kırılgan ateşkesin sürmesi için ortak çaba harcamanın gerekliliğini vurguladı.

.Kaynak: AHABER

 

Bu yazıyı paylaşın.

PinIt

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2005-2017 www.islamiyet.gen.tr All rights reserved.
Bu sitede yer alan bilgileri kaynak göstererek yayımlayabilirsiniz.
Yukarı