İslami HaberlerManşet

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İdlib’teki kimyasal saldırıya sert tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katil Esad’ın sivillere yönelik kimyasal silah kullanmasına ilişkin,”İnsanlık dışı saldırılar kabul edilemez. Astana sürecindeki emekleri heba etme riski taşıyor.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüşerek, St. Petersburg’daki terör saldırısı dolayısıyla taziyelerini iletti.
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan ile Putin telefonda görüştü.

Erdoğan, görüşmede dün St. Petersburg’daki metroda meydana gelen terör saldırısından dolayı derin üzüntü duyduğunu belirterek, Putin’in şahsında tüm Rus halkına taziyelerini iletti. Erdoğan ayrıca saldırıda hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifa diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşme vesilesiyle bu sabah İdlib’de sivillere yönelik bir saldırıda kimyasal silah kullanılmasına da değindi.

Bu tür insanlık dışı saldırıların kabul edilemez olduğunu belirten Erdoğan, bunların Astana süreci kapsamındaki tüm emekleri heba etme riski taşıdığına da dikkati çekti.

Terörle mücadelede işbirliğini daha da güçlendirmenin önemine işaret eden iki lider, Suriye’de kırılgan ateşkesin sürmesi için ortak çaba harcamanın gerekliliğini vurguladı.

.Kaynak: AHABER

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu