İslami HaberlerManşet

90 bin camiden 00:13’te salâlar okundu

15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yılında, Türkiye’nin bütün camilerinden salâ okundu.

15 Temmuz gecesi, ihanete karşı birlik ruhu aşılayan, manevi bir güç sağlayan ve direnişin simgesi olan salâlar, bu gece Türkiye genelinde 90 bin camide tekrar okundu.

O gece Türkiye’nin bütün camilerinden salâ verilmesi çağrısında bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Ankara’da 00.13’te ilk salânın okunduğu yer olan Kocatepe Camiinde okunan salâyı dinledi.

“Allah bir daha bize 15 Temmuz gibi geceler yaşatmasın…”

Salâların ardından Kocatepe Camiinde şükür namazı kılan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, cami çıkışında yaptığı açıklamada, “Bu gece milletimizin her ferdinin şükür namazı kılacağı bir gecedir. Çünkü Cenab-ı Hak geçen sene bu vakitlerde milletimizi çok ağır, çok büyük bir badireden kurtardı. Allah’a ne kadar şükretsek azdır. Allah bir daha bize böyle geceler yaşatmasın. Geçen sene milletimizin her ferdi üzerine düşeni yaptı. Diyanet mensupları da halkımızın yanında yer aldı. Onların maneviyatını ayakta tutmak için özgürlüğümüzün simgeleri olan minarelerden salâlar okudular” dedi.

“15 Temmuz gecesi üzerimizde uçan uçakların seslerine, salâ seslerini galip kılan Allah’a hamd olsun…”

Milletin o gece yaşadığı acıyı büyük bir hayra, birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe dönüştürmek için gösterdiği çaba ve gayret karşısında saygı duymak gerektiğini ifade eden Diyanet İşleri Başkanı Görmez, “O gece üzerimizde uçan uçakların seslerine salâ seslerini galip kılan Allah’a hamd olsun. Bu seneki milletimizin bu coşkusu da o kötülüğü unutmadığını gösteriyor. Aziz milletimize tekrar geçmiş olsun. Şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Gazilerimize Allah acil şifalar versin.  Bütün şehitlerimize, Mehmetçiğimize, polislerimize, Güneydoğuda yıllardır milletimizin güvenliği için can veren evlatlarımıza ve 15 Temmuz’da kaybettiğimiz şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Bu gece gördüğümüz sekinet milletimizin üstünden hiç eksik olmasın” diye konuştu.

Kaynak: Diyanet İşleri Başkanlığı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu