İslami HaberlerManşet

81 ilde tüm camilerde şehitleri anma programı

15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yılında, verdiğimiz şehitlerimiz ve bu vatan için canlarını feda eden bütün şehitlerimizin aziz ruhu için Türkiye genelinde Kur’an-ı Kerim ve Mevlit programları düzenledi.

Ülke genelindeki tüm şehitliklerde başlatılan ve Türkiye’nin 81 ilinde ve 919 ilçesinde Ulu camilerde ve selatin camilerde düzenlenen programlarda, öğle namazından önce Kur’an-ı Kerim ve Mevlit programlarıyla şehitler yâd edildi.

Şehitleri anma programları kapsamında Ankara’da Hacı Bayram-ı Veli Camiinde düzenlenen Kur’an-ı Kerim ve Mevlit programına katılan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, “Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Cenab-ı Hak gani gani rahmet eylesin. Bu vatan için, millet için, devlet için seve seve toprağa girdiler. Şehitlerin makamı çok yüksek. Hepsine minnet borçluyuz. Gerek 15 Temmuz, gerek bütün şehitlerimize rahmet diliyoruz” dedi.

Her ilde ve ilçede vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği, Kur’an ziyafetleri ve dualarla icra edilen programın ardından şehitlerin ruhu için yemek ikramında bulunuldu.

Şehitlerimiz için 100 Bin Hatim…

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde başlatılan “Şehitlerimiz İçin 100 Bin Hatim Okuyoruz” kampanyası da devam ediyor. 14 Temmuz 2017 günü Cuma namazı öncesinde bütün camilerde bu vatan için canlarını feda eden bütün şehitlerin ruhlarına ithafen düzenlenecek ‘Kur’an-ı Kerim Ziyafeti’nin ardından okunan 100 bin hatm-i şerifin duası yapılacak.

Diyanet’ten 15 Temmuz’a özel web sitesi…

Diyanet İşleri Başkanlığı, 15 Temmuz için özel bir web sitesi hazırladı. ‘Salâların Şahitlik Ettiği Şanlı Direniş’ başlıklı sitede, 15 Temmuz’u hatırlatan videolar ve çeşitli görseller yer alıyor. İslam dünyasından Türkiye’ye ve Diyanet İşleri Başkanlığına verdikleri taziye mesajlarının da yer aldığı sitede, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı tarafından hazırlanan ‘Dini İstismar Hareketi FETÖ/PDY’ Raporu, 15 Temmuz Belgeseli, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in o gece din görevlilerine yönelik çağrısı, şehitlere dua ve o geceye dair fotoğraflar yer alıyor.

https://15temmuz.diyanet.gov.tr

Kaynak: Diyanet İşleri Başkanlığı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu