Senelik Dualar

Salat-ı Tefriciye

İmamı Kurtubî Hazretleri şöyle buyurmuş: “Bir kimse, çok önemli bir işinin veya önemli bir dileğinin gerçekleşmesini, ya da üzerinde devam edip duran büyük bir belanın üzerinden çekilip gitmesi (kalkması) için “Salât-i Tefriciye”yi (4444) defa okuyup, bu mübarek Salâtü Selâm ile Yüce Peygamberimizi vesile edinse, hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, Yüce Allah, okulunun istek ve muradının olması için hayırlı bir sebeb yaratır ve ona muradını verir.”

“Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.”

“Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.”

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. o şirk koşmak değil araya vesile koymaktır bir kere hiç bir istekte vesilesiz gerçekleşmez ben bu dua hürmetine hastalığıma şifa buldum allahın izniyle

  2. Dualarımızı yaparken Allaha nazı niyazı geçen veli kulları peygamberleri vesile kılarak onların yüzü susyu hürmetine istemek gerekir.

  3. Sayın metin bey o Peygamberki 18 bin alemin efendisidir.
    siz ise sadece bu dünya denen gezegende yaşayan tirilyonlarca canlı dan birisisiniz

  4. arkadaşlar allah tüm hastalara acil şifalar versin allahım herkezin dularını kabul etsin aminnn

  5. makina müh.okuyorum okulu bırakmak üzereyim çok zorlanıyorm bna da duanızda yer verirseniz sevinirim şimdide hepinizden ALLAH razı olsun..

  6. Turkce yaziliminda eksiklik var. Lutfen duzeltiniz. Dua tam degil. Okuyanlar eksik okumasin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu