islamiyet.gen.tr, islami bilgi portalı

13

Cemaziye'l-Evvel

1436

4 Mart 2015, Çarşamba
http://t.co/kmo66BpJ8y

Salaten Tüncina

4

“Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî’il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi’s-seyyiât ve terfe’unâ bihâ a’lâ’d-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ’l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî’l-hayâti ve ba’del-memât birahmetike Yâ erhame’r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni’mel vekîl, ni’mel mevlâ ve ni’me’n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke’l-masîr.”

“Allahım! Efendimiz Muhammed’e (sav) ve onun ehli beytine salât at. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirsin, bizin bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Allah Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır.”

Bu Salâvat-ı Şerifeye Devam Eden; Belalardan emin olur, Gelecek musibetlere perde olur, Arzuları kolay olur, Muradı hasıl olur, Rızkı bereketli olur.

Yorumlar

 • ahmet emiroğlu diyor ki;

  4 ay önce

  Bu millet yani bu ümmete selam olsun. Allh hepsine arzu ettikleri güzel şeylere nail etsin. Bu güzel dua ile adeta yarış etmekteler. hepsini okudum ve ben de hepinize dua ediyorum. Allah b u ümmetin yar ve yardımcısı olsun.

 • fatih diyor ki;

  8 ay önce

  Gönderen Fatih: ‘Ve terfuana biha’ dan sonra ‘indeke’ yazılmamış..yazım yanlışı var okuyanlar dikkat!

  CEVAP Admin: Değerli Kardeşimiz;
  Indeke (عِنْدَكَ) kelimesi arapçada senin yanında, senin katında manasındadır.
  Saleten Tüncina’da bu kelimenin geçtiği cümle ise,
  (وَتَرْفَعُنَا بِهَا عِنْدَكَ اَعْلَي الدَّرَجَاتِ) “Onunla bizi (senin katında) en ala mertebelere yükselt”
  manasındadır. عِنْدَكَ kelimesi senin katında anlamını verir. Ancak Allah’tan başkasının yanında bir kat yoktur düşüncesiyle söylememeyi marifet noktasında daha ileri bir mertebe olarak gören mübarek zatlar da vardır. Zaten görüldüğü üzere indeke kelimesinin söylenmemesiyle herhangi bir mana kaybı olmamaktadır.
  Allah’a emanet olunuz.

 • kutluk kaan diyor ki;

  2 sene önce

  benim din ödevimdeki tek yardımcım

 • Muttalip diyor ki;

  2 sene önce

  Her farz namazından sonra mutlaka ama mutlaka okuyalım.Sevabına nail olalım

Yorum Yap

islamiyet.gen.tr - Copyright ® 2005-2012 | Kullanım Koşulları // Google+