Salaten Tüncina

“Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî’il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi’s-seyyiât ve terfe’unâ bihâ a’lâ’d-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ’l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî’l-hayâti ve ba’del-memât birahmetike Yâ erhame’r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni’mel vekîl, ni’mel mevlâ ve ni’me’n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke’l-masîr.”

“Allahım! Efendimiz Muhammed’e (sav) ve onun ehli beytine salât at. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirsin, bizin bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Allah Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır.”

Bu Salâvat-ı Şerifeye Devam Eden; Belalardan emin olur, Gelecek musibetlere perde olur, Arzuları kolay olur, Muradı hasıl olur, Rızkı bereketli olur.

Bu yazıyı paylaşın.

PinIt

4 thoughts on “Salaten Tüncina

 1. fatih

  Gönderen Fatih: ‘Ve terfuana biha’ dan sonra ‘indeke’ yazılmamış..yazım yanlışı var okuyanlar dikkat!

  CEVAP Admin: Değerli Kardeşimiz;
  Indeke (عِنْدَكَ) kelimesi arapçada senin yanında, senin katında manasındadır.
  Saleten Tüncina’da bu kelimenin geçtiği cümle ise,
  (وَتَرْفَعُنَا بِهَا عِنْدَكَ اَعْلَي الدَّرَجَاتِ) “Onunla bizi (senin katında) en ala mertebelere yükselt”
  manasındadır. عِنْدَكَ kelimesi senin katında anlamını verir. Ancak Allah’tan başkasının yanında bir kat yoktur düşüncesiyle söylememeyi marifet noktasında daha ileri bir mertebe olarak gören mübarek zatlar da vardır. Zaten görüldüğü üzere indeke kelimesinin söylenmemesiyle herhangi bir mana kaybı olmamaktadır.
  Allah’a emanet olunuz.

  Cevap
 2. ahmet emiroğlu

  Bu millet yani bu ümmete selam olsun. Allh hepsine arzu ettikleri güzel şeylere nail etsin. Bu güzel dua ile adeta yarış etmekteler. hepsini okudum ve ben de hepinize dua ediyorum. Allah b u ümmetin yar ve yardımcısı olsun.

  Cevap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2005-2015 www.islamiyet.gen.tr All rights reserved.
Bu sitede yer alan bilgileri kaynak göstererek yayımlayabilirsiniz.
Islamiyet.gen.tr Islami Bilgi Kaynagi 02122120000 bilgi(at)islamiyet.gen.tr
Yukarı
islamiyet yaklaşan dini günler
BERAT KANDİLİ NE KALAN SÜRE 8 Gün 6 Saat 31 Dakika 10 Saniye
01 HAZİRAN 2015
Devamını oku:
Dini Konularda Soru ve Cevaplar

Harikulade Şeyler Nasıl Olur? (4) Hârikulade şeyler, tamamen Allah'ın kudreti ile olur. Kulun herhangi bir tesiri yoktur. Çalışmak veya gayret sarfetmekle...

Kapat